Godkjente helsepåstander om vitamin A
EU har godkjent 6 helsepåstander om vitamin A. De kan brukes om næringsmidler som er minst kilde til vitamin A. Vilkåret er: Minst 15 % av næringsreferanseverdien (800 RAE) per 100 g, eller 7,5 % per 100 ml.
At mengdekravet er oppfylt, betyr at næringsmidlet kan bære påstanden. Det er ikke en godkjenning av produktet: øvrige vilkår i forskriften må vurderes for seg.
Påstandene
Gjengitt ordrett fra EU-registeret, på engelsk. Det er den autoritative ordlyden; en oversettelse fra oss ville ikke vært det.
cell differentiation
-
Vitamin A has a role in the process of cell specialisation
maintenance of normal skin and mucous membranes
-
Vitamin A contributes to the maintenance of normal mucous membranes
-
Vitamin A contributes to the maintenance of normal skin
maintenance of normal vision
-
Vitamin A contributes to the maintenance of normal vision
maintenance of the normal function of the immune system
-
Vitamin A contributes to the normal function of the immune system
metabolism of iron
-
Vitamin A contributes to normal iron metabolism
Matvarer som oppfyller kravet
60 matvarer i basen er minst kilde til vitamin A , og 60 av dem har høyt innhold. Rangert på innhold per 100 gram.
| # | Matvare | Vitamin A / 100 g | % av NRV | Nivå |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Vitamineral, 0,55 g/stk, Vitaplex | 145 455 RAE | 18 182 % | Høyt innhold |
| 2 | Multi 0,62 g/stk, Nycoplus | 38 168 RAE | 4 771 % | Høyt innhold |
| 3 | Lever, lam, rå | 32 760 RAE | 4 095 % | Høyt innhold |
| 4 | Lever, storfe, rå | 23 220 RAE | 2 903 % | Høyt innhold |
| 5 | Lever, rein, rå | 20 000 RAE | 2 500 % | Høyt innhold |
| 6 | Tran, Møllers Dobbel, kapsler | 13 889 RAE | 1 736 % | Høyt innhold |
| 7 | Lever, kylling, rå | 9 373 RAE | 1 172 % | Høyt innhold |
| 8 | Lever, svin, rå | 8 642 RAE | 1 080 % | Høyt innhold |
| 9 | Lever, torsk, rå | 4 794 RAE | 599 % | Høyt innhold |
| 10 | Tran, med limesmak, Biopharma | 3 810 RAE | 476 % | Høyt innhold |
| 11 | Leverpostei, ovnsbakt | 3 718 RAE | 465 % | Høyt innhold |
| 12 | Ål, røkt | 3 300 RAE | 413 % | Høyt innhold |
| 13 | Leverpostei, hermetisk | 3 198 RAE | 400 % | Høyt innhold |
| 14 | Kyllingpostei, ovnsbakt | 3 150 RAE | 394 % | Høyt innhold |
| 15 | Baconpostei | 3 144 RAE | 393 % | Høyt innhold |
| 16 | Leverpostei, grov, dansk | 3 144 RAE | 393 % | Høyt innhold |
| 17 | Leverpostei, uspesifisert | 3 040 RAE | 380 % | Høyt innhold |
| 18 | Kyllingpostei | 2 900 RAE | 363 % | Høyt innhold |
| 19 | Tran, Møllers | 2 770 RAE | 346 % | Høyt innhold |
| 20 | Kyllingpostei, hermetisk | 2 651 RAE | 331 % | Høyt innhold |
| 21 | Leverpostei, fersk | 2 428 RAE | 304 % | Høyt innhold |
| 22 | Rognleverpostei | 2 400 RAE | 300 % | Høyt innhold |
| 23 | Paprikapulver | 2 180 RAE | 273 % | Høyt innhold |
| 24 | Sanasol | 2 000 RAE | 250 % | Høyt innhold |
| 25 | Pepper, cayenne, rød | 1 820 RAE | 228 % | Høyt innhold |
| 26 | Chilipulver | 1 250 RAE | 156 % | Høyt innhold |
| 27 | Nype, rå | 950 RAE | 119 % | Høyt innhold |
| 28 | Bremykt | 900 RAE | 113 % | Høyt innhold |
| 29 | Margarin, hard | 899 RAE | 112 % | Høyt innhold |
| 30 | Margarin, Melange | 899 RAE | 112 % | Høyt innhold |
| 31 | Margarin, Melange, flytende | 899 RAE | 112 % | Høyt innhold |
| 32 | Margarin, Melange, flytende, med smørolje | 899 RAE | 112 % | Høyt innhold |
| 33 | Margarin, Melange, flytende, vegansk | 899 RAE | 112 % | Høyt innhold |
| 34 | Margarin, Melange, uten salt og melk, folie | 899 RAE | 112 % | Høyt innhold |
| 35 | Margarin, myk | 899 RAE | 112 % | Høyt innhold |
| 36 | Margarin, Olivero, beger | 899 RAE | 112 % | Høyt innhold |
| 37 | Margarin, Soft Flora, folie | 899 RAE | 112 % | Høyt innhold |
| 38 | Margarin, Soft Flora lett | 899 RAE | 112 % | Høyt innhold |
| 39 | Margarin, Soft Flora, original | 899 RAE | 112 % | Høyt innhold |
| 40 | Margarin, Soft Spesial | 899 RAE | 112 % | Høyt innhold |
| 41 | Margarin, Vita Hjertego´, flytende | 899 RAE | 112 % | Høyt innhold |
| 42 | Margarin, Vita Hjertego´ lett | 899 RAE | 112 % | Høyt innhold |
| 43 | Margarin, Vita Hjertego myk | 899 RAE | 112 % | Høyt innhold |
| 44 | Margarin, Vita Pro aktiv | 899 RAE | 112 % | Høyt innhold |
| 45 | Brelett | 844 RAE | 106 % | Høyt innhold |
| 46 | Ghee | 840 RAE | 105 % | Høyt innhold |
| 47 | Reinsdyrpølse | 816 RAE | 102 % | Høyt innhold |
| 48 | Smør, usaltet | 791 RAE | 99 % | Høyt innhold |
| 49 | Smør | 781 RAE | 98 % | Høyt innhold |
| 50 | Smør, meierismør, ekstra salt, Kviteseidsmør | 772 RAE | 97 % | Høyt innhold |
| 51 | Søtpotet, ovnsstekt | 727 RAE | 91 % | Høyt innhold |
| 52 | Gulrot, importert, fryst | 717 RAE | 90 % | Høyt innhold |
| 53 | Ål, rå | 600 RAE | 75 % | Høyt innhold |
| 54 | Havål, rå | 600 RAE | 75 % | Høyt innhold |
| 55 | Sandefjordsmør | 583 RAE | 73 % | Høyt innhold |
| 56 | Tacokrydder, hjemmelaget | 583 RAE | 73 % | Høyt innhold |
| 57 | Søtpotet, med skall, kokt uten salt | 557 RAE | 70 % | Høyt innhold |
| 58 | Søtpotet, rå | 551 RAE | 69 % | Høyt innhold |
| 59 | Matlagingsfett, uspesifisert | 541 RAE | 68 % | Høyt innhold |
| 60 | Kremfløte, 37 % fett, laktosefri | 535 RAE | 67 % | Høyt innhold |
Vurderingen er vår, gjort mot forskriftens tallfestede vilkår og kildens verdier per 100 gram. Matvarer der verdien ligger for nær terskelen til at et analysegjennomsnitt kan bære en konklusjon, er utelatt.
Kilde og metode
- Datakilder
- Matvaretabellen, Mattilsynet (NLOD 2.0)
EU-registeret over ernærings- og helsepåstander, Europakommisjonen (CC BY 4.0)
Forskrift om ernærings- og helsepåstander (FOR-2010-02-17-187), Helse- og omsorgsdepartementet (Uten vern, åndsverkloven § 14) - Kildeversjon
- Matvaretabellen 2026
- Sitering
- Matvaretabellen 2026. Mattilsynet. www.matvaretabellen.no
- Sist oppdatert hos oss
Næringsverdier per 100 g er gjengitt uendret fra kilden. Følgende er beregnet av oss: hvilke matvarer som oppfyller vilkåret, % av NRV. Se metodesiden for formler og avgrensninger.